Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Náš Mikuláš ve škole

Dne 5. 12. 2016 jsme jako každý rok měli na škole Mikuláše, anděla a čerty. Je to taková, dá se říci, tradice. Každý rok chodí žáci devátého ročníku v kostýmech a navštěvují děti z nižších ročníků. Tento rok jsme se konečně dočkali i my, letošní deváťáci.

Ráno jsme šli dřív do školy, abychom se nalíčili a převlekli do masek a kožichů. A jak jsme se nachystali, začali jsme, za zvuku řetězům zvonů a křiku, běhat po škole postupně po všech třídách. Vždy přišel nejprve Mikuláš, zavolal čerty a ti ty zlobivé děti pomalovali, nebo dokonce vzali do pytle. Ale protože na naší škole nejsou samé zlobivé děti a našli se i odvážlivci, kteří řekli básničku nebo zazpívali písničku, dostali sladkou odměnu. Děti se s námi vyfotily a my pokračovali do dalších tříd. Šli jsme i na Obecní úřad postrašit pana starostu.

Nakonec jsme se vrátili do naší třídy, abychom se odlíčili a převlekli. Naše škola byla po naší akci, jako by jí proběhlo opravdové peklo. Ale my jsme se pak spojili v úklidovou četu a vše jsme vrátili do původního stavu. A měli jsme ještě jeden zážitek.

Přijela paní Paligová a nebyla sama. Její koně byli krásně nastrojení a nechyběli jim ani rohy nebo svatozáře na uzdečkách. A my jsme se mohli, všichni, kdo chtěl, povozit a vyfotit se s Mikulášem, čertem a andělem.

Byli jsme nadšení a mohli jsme tím krásně ukončit náš mikulášský den ve škole. Moc jsme si to užili.

Míša Coufalová, 9. ročník

Více fotografií v GALERII

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.