Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Nové hudební nástroje pro kvalitní výuku hudební výchovy ve Střílkách

Hudba dokáže sdělit to, na co slova nestačí, a umí léčit bolest duše. Patří do každého srdce, tím spíš do každého srdce tvořícího naši školu ve Střílkách. Proto jsme moc rádi, že se nám podařilo získat prostředky z projektu EU ve výši 50 000,- Kč a rozšířit sbírku hudebních nástrojů, se kterými se mohou žáci v rámci výuky hudební výchovy setkávat pravidelně a zažít tak muzikantskou interakci v rámci ročníku i mimo něj. Naučíme děti základy hry na ukulele a v rámci rytmických cvičení se mohou věnovat hře na djembe, kajony a dokonce bicí soupravu. 

Číst dál...

Začít spolu paní doktorko! aneb téma lidské tělo na prvním stupni

Dnes to u nás na prvním stupni vypadalo jako na fakultě medicíny. Žáci 1.-3. ročníku se totiž učili v duchu systému Začít spolu. Přichystali jsme pro ně několik center s aktivitami, jejichž společným jmenovatelem bylo téma lidské tělo. Mohli jste tak spatřit mladé laboranty skloněné nad zkumavkami u čichového testu. Jiná dvojice měřila délku střev nebo rychlost svého tepu. Další dvojice mediků zkoumala, jak jsou orgány v těle vlastně uloženy. Na ostatních stanovištích byly připraveny pokusy zaměřené na pozorování lidských smyslů.

Číst dál...

Jak to mám zhodnotit? Sebehodnocení na prvním stupni

Zvolit správná slova, když přijde na hodnocení své i cizí práce, je docela kumšt. I dospělí s tím mají mnohdy problém. Sklouzávají k větám typu “máš to hezké”, “je to dobré” nebo “mně se to moc nelíbí”. Takové věty ale vlastně vyjadřují jen velmi subjektivní pocity a k dalšímu rozvoji nám nestačí. Konstruktivní hodnocení rozhodně patří mezi nesmírně důležité dovednosti, bez kterých se v životě neobejdeme. A proto je tato kompetence nedílnou součástí výuky na naší škole.

Číst dál...

My tři králové jdeme k vám… výukový projekt na prvním stupni

Náš tříkrálový projekt jsme letos zacílili na posílení čtenářské gramotnosti a rozvíjení schopnosti spolupráce. Základem byl příběh o putování tří mudrců do Betléma. V přidružených úkolech jsme zjišťovali, jak rozumíme čtenému textu. Důkladně jsme procvičili psaní na přepisu textu známé koledy a zkoušeli její text rytmizovat.

Číst dál...

Krocení dravé zvěře

Krocení dravé zvěře proběhlo ve školní tělocvičně v pondělí 7. září 2020. Jak se záhy ukázalo, naštěstí šlo o zvěř již zkrocenou, přesněji řečeno o dravé ptáky a sovy. Pan sokolník nám ve vtipně komentovaném výstupu představil své svěřence.

Číst dál...

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.