Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Jak to mám zhodnotit? Sebehodnocení na prvním stupni

Zvolit správná slova, když přijde na hodnocení své i cizí práce, je docela kumšt. I dospělí s tím mají mnohdy problém. Sklouzávají k větám typu “máš to hezké”, “je to dobré” nebo “mně se to moc nelíbí”. Takové věty ale vlastně vyjadřují jen velmi subjektivní pocity a k dalšímu rozvoji nám nestačí. Konstruktivní hodnocení rozhodně patří mezi nesmírně důležité dovednosti, bez kterých se v životě neobejdeme. A proto je tato kompetence nedílnou součástí výuky na naší škole.

Číst dál...

My tři králové jdeme k vám… výukový projekt na prvním stupni

Náš tříkrálový projekt jsme letos zacílili na posílení čtenářské gramotnosti a rozvíjení schopnosti spolupráce. Základem byl příběh o putování tří mudrců do Betléma. V přidružených úkolech jsme zjišťovali, jak rozumíme čtenému textu. Důkladně jsme procvičili psaní na přepisu textu známé koledy a zkoušeli její text rytmizovat.

Číst dál...

Krocení dravé zvěře

Krocení dravé zvěře proběhlo ve školní tělocvičně v pondělí 7. září 2020. Jak se záhy ukázalo, naštěstí šlo o zvěř již zkrocenou, přesněji řečeno o dravé ptáky a sovy. Pan sokolník nám ve vtipně komentovaném výstupu představil své svěřence.

Číst dál...

Bylinková zahrada znovu ožívá

Žalostný stav školní bylinkové zahrady, zapříčiněný koronavirovou pauzou a letními prázdninami, vyburcoval přírodumilovné vyučující a žáky k radikálnímu zásahu. Vyzbrojení chutí do práce a pracovním nářadím vyrazili žáci šestého a sedmého ročníku srdnatě do akce.

Číst dál...

Návštěva Podzámecké zahrady

Dne 3. 9. 2020 jsme se vydali v rámci předmětu Člověk a jeho svět do Kroměříže a navštívili Podzámeckou zahradu. Poznávali jsme její různá zákoutí, rostliny, živočichy, dozvěděli se plno zajímavostí.

Číst dál...

Poznáváme Slovácko

Ve čtvrtek 3.9.2020 se žáci 6. a 8. třídy zúčastnili vzdělávací exkurze v Uherském Hradišti. Nejdříve jsme si společně prošli Slovácké muzeum a shlédli výstavu fotografií předního českého fotodokumentaristy Karla Cudlína, držitele mnoha ocenění Czech Press Photo i dalších mezinárodních cen, která je komplexně zaměřena na Izrael.

Číst dál...

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.