Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

DIGIakce: Digitální kompetence napříč vzdělávacími obory

DIGIakce: Digitální kompetence napříč vzdělávacími obory

 

Na Základní škole a Mateřské škole Střílky si účastníci na jednotlivých stanovištích prakticky zažijí využití digitálních technologií v různých vzdělávacích oborech a vyvodí si, jak v těchto oborech rozvíjet digitální kompetence.

Čekají Vás stanoviště:

Digitální kompetence v oboru Jazyk a jazyková komunikace s lektorem Mgr. Michalem Prchlíkem. Labyrintem světa do ráje robotického srdce.

Digitální kompetence v oboru Člověk a společnost s lektorem Ing. Radovanem Jůzlem, Ph.D. Malování světlem – propojení uměleckého vyjádření a společenských témat volnosti, svobody a demokracie.

Digitální kompetence v oboru Umění a kultura s lektorkou Mgr. Kamilou Bízikovou. Plošková animace na dané téma – složením záběrů vyjádří pohyb.

Digitální kompetence v oboru Člověk a příroda s lektorkou Ing. Petrou Peer, Ph.D. Chemické pokusy s digitálními měřidly.

 

DIGIakce jsou společnou aktivitou projektu NPO3.1 DIGI (https://revize.edu.cz/) v NPI ČR a externích subjektů/školských zařízení, které na své akci umožňují sdílení zkušeností více škol a přinášejí zajímavé inspirace v oblasti digitálního vzdělávání. Garantem obsahu DIGIakce je hostující organizace/organizátor Základní škola a Mateřská škola Střílky, NPI ČR v pilotním režimu monitoruje a podporuje zdárný průběh akce, všem lektorům i účastníkům akce je nabízena navazující spolupráce. Průběžná výzva k DIGIakcím je otevřená všem školám a školským zařízením, sledujte web https://revize.edu.cz/inspirujte-kolegy#digiakce   

Šablony Komenský Střílky

Šablony Komenský Střílky byl spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola/školské zařízení určí jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí směřování.

Číst dál...

Šablony III pro MŠ a ZŠ

Cílem výzvy je rozvoj mateřských a základních škol formou zjednodušených projektů (tzv. šablon). Aktivity jsou zaměřeny na personální podporu škol, realizaci projektových dnů, podporu ICT nebo zahraniční stáže učitelů.

Číst dál...

Skvělá novinka v ZŠ Střílky - možnost kombinovaného vzdělávání

Co je kombinované vzdělávání?

  • nová možnost vzdělávání na Základní škole ve Střílkách,
  • kombinujeme domácí a školní učení,
  • společně naplánujeme, které učivo si žák osvojí ve škole a na kterém bude pracovat doma,
  • objem a požadavky učiva jsou stejné jako při denním vzdělávání, žák si pouze volí různá prostředí (ve škole, doma),
  • žáky na kombinovaném vzdělávání podpoříme i v online prostředí širokou nabídkou studijních materiálů a instrukcí,
  • skvělá možnost, jak spojit časově náročnější aktivity (sport, uměleckou dráhu, rozvoj nadání apod.) s povinným vzděláváním.

 

Pokud vás kombinované vzdělávání ve Střílkách zaujalo, prosím kontaktujte nás co nejdříve.

Číst dál...

Projekt "Rozvoj infrastruktury v ZŠ Střílky"

Základním cílem, který projekt řeší, je zvýšení kvality vzdělávání v klíčových kompetencích, zajištění bezbariérovosti objektu školy a sociální inkluze v Základní škole v Střílky. V rámci řešení a realizace tohoto cíle jsou navrženy dílčí cíle, a to modernizace odborných učeben, zajištění bezbariérového přístupu do objektu a uvnitř objektu.

Číst dál...

Zřizujeme elektronickou schránku důvěry

Rádi bychom rodiče a žáky naší školy informovali o zřízení elektronické schránky důvěry naší školy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Číst dál...

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.