Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

velký den našich prvňáčků = velký den naší školy

připadl letos na pondělí 4. září. Čtrnácti nesmělých žáčků se ihned po příchodu ujali ostřílení deváťáci, kteří jim pomohli překonat ostych na slavnostním pódiu při představování přihlížejícím rodičům a žákům celé školy a při předávání zlaté prvňáčkovské šerpy z rukou paní ředitelky a starosty obce.

Deváťáci budou prvňáčkům pomáhat po celý školní rok – s ořezáváním pastelek, čtením a pochopením slovního hodnocení nebo při velkých celoškolních projektech. Po ukončení slavnostní části si prvňáčky odvedla třídní učitelka do třídy, kde začal jejich první školní den. Čeká je rok plný poznávání a objevování.

Letošní novinkou bude učení v tematických blocích, za nímž budou žáci pravidelně vyjíždět také do muzeí, galerií či jiných relevantních destinací. Nejen novým prvňáčkům, ale všem našim žákům přejeme úspěšný školní rok.

 

PHOTO 2023 09 05 14 04 38

 

PHOTO 2023 09 05 14 03 18

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.