Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

MÍRY, VÁHY, ČAS, HLAVOLAMY

Na první jarní den proběhl na 1. stupni naší školy projektový den, ve kterém se žáci činnostním učením seznámili se základními veličinami a s různými měřidly.

Roztřídili nákup podle toho, zda se zboží prodává na váhu, na metry, na objem, kusy … Změřili si např. objem pasu, svou výšku, délku chodby, výšku třídy, zvážili se na osobní váze, odhadovali hmotnost zboží z nákupního košíku, a pak ho převažovali na digitální váze, stopovali si běh vpřed a vzad, jak dlouho vydrží bez dechu, řešili různé matematické úlohy, hlavolamy s pomocí dřívek. Starší žáci pracovali s různými jednotkami, počítali obvod třídy. Některé věci nás zaujaly a překvapily, a proto jsme si v tento den užili i legraci.

projektbrezen1 2018003

 

projektbrezen1 2018005

 

projektbrezen1 2018004

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.