Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Učení jako poznávání - vývoj dítětě

V 8. ročníku jsme probírali vývoj dítěte od 3 do 6 let. Na hodinu jsme si pozvali naše malé kamarády z mateřské školy.

Ti nám názorně ukázali, co už ve svém věku (3, 4, 5 a 6 let) dovedou. Kreslili na tabuli, poznávali barvy, stavěli věž z kostek a také jsme si s nimi povídali. Řekli nám jak se jmenují, kde bydlí a jiné. Také jsme si vyzkoušeli "Filipínskou míru", která určuje fyzickou připravenost do školy.

Je výhodné, když je mateřská škola a základní škola v jedné budově. Pro žáky osmého ročníku se učebnicový text najednou stal velmi zajímavým tématem a děti ze školky zas měly zážitek kamarádského přístupu od mnohem starších spolužáků. 

 

skolka deti

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.