Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Pozvánka na školní kolo čtenářské soutěže

Zástupci žáků druhého stupně, kteří uspěli v třídních kolech, předvedou své čtenářské dovednosti spojené s prezentací knih. Svým hlasem můžete podpořit svého favorita. V úterý  19. 3. 2019 v 16.00 ve škole. Srdečně zveme malé i velké čtenáře.

Číst dál...

Pozvánka na tradiční karneval

Obec Střílky nás zve na 17. března 2019 na tradiční dětský karneval - s hudbou, tancem, soutěžemi, tombolou - zkrátka se vším všudy. Určitě bude i soutěž o nejkrásnější masku. Těšíme se.

Číst dál...

Projektový den na 1. stupni - Lidské tělo

Na 1. stupni jsme se dva týdny ve výuce věnovali lidskému tělu. Získané znalosti děti využily při projektovém dni. Utvořily 6 skupin napříč ročníky a celý den se snažily získávat body a s pomocí encyklopedií pracovaly na vybraném tématu.

Číst dál...

Spolupracujeme s budoucími pedagogy

Dne 25. 1. 2019 navštívily naši školu studentky navazujícího magisterského studia na pedagogické fakultě Univerzity Palackého z Olomouce. V rámci svojí praxe žákům 8. a 9. ročníku přestavily téma Evropské unie a žákům 6. a 7. ročníku téma sociální sítě a komunikace.

Číst dál...

Ve škole se nenudíme, i když jsou kamarádi na horách

Žáci, kteří se z nejrůznějších důvodů nemohli zúčastnit lyžařského kurzu, chodili do školy s chutí. Během týdne si vyzkoušeli netradiční metody vyučování. Pracovali v jednom týmu napříč ročníky z druhého stupně, a tak poznali svoje mladší i starší spolužáky trochu jinak.

Číst dál...

Lyžařský výcvik - třetí den

Dnes jsme byli opět lyžovat. Ráno jsme museli vyběhnout na nejprudší kopec na světě. Skoro celý den hodně sněžilo. Na oběd jsme měli karbenátek s bramborovou kaší, po obědě bylo polední volno. Odpoledne jsme se vydali znovu lyžovat.

Číst dál...

Lyžařský výcvik - druhý den

Ráno jsme vstali a šli jsme na snídani, poté jsme se šli převléknout na svah. Na svahu jsme si dali menší rozcvičení na protažení svalů, museli jsme všichni vyjít kopec na lyžích, bylo to docela vyčerpávající. Většina z nás jezdila s panem učitelem Bělovským, ten má na starosti děti více pokročilé, pan Hubr si vzal na starost začátečníky a paní Schottlová měla děti, které uměly doopravdy dobře lyžovat - na lyžích i na snowboardu.

Číst dál...

f t g m