Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Motivační dopisy kandidátů do školské rady - červen 2024

O zastupování rodičů ve školské radě se ucházejí tři kandidáti, předkládáme Vám jejich dopisy (kandidáti jsou seřazeni podle abecedy):

 

Mgr. et Mgr. Bc. Marek Harastej, BTh.

Jmenuji se Marek Harastej a jsem otcem žačky třetí třídy a budoucího prvňáčka. S výběrem školy pro naše děti jsme velice spokojení a líbí se nám způsob, jakým je škola vedena i kvalitní složení učitelského sboru.

Sám jsem teolog, ale vystudoval jsem také pedagogiku a právo a jsem příznivec otevřené a vstřícné pedagogiky, kterou tato škola, dle mého soudu, kvalitně praktikuje.

Pokud bych byl členem školské rady, zajímal bych se o způsob, jakým škola podporuje děti v samostatném myšlení a kreativitě, podporoval projektovou výuku a důraz na hodnotovou orientaci dětí v souladu s naší křesťanskou kulturou.

 

Eva Sladká

Jmenuji se Eva Sladká, bydlím v  Nemoticích a jsem matkou syna, který chodí do zdejší školy do 1.třídy.

Tímto dopisem chci vyjádřit zájem o účast ve školní radě na nové funkční období.

Co můžu nabídnout? To je otázka. Nicméně dnes už vidím školu trošku jinak, než jsem ji viděla v jiné době.

Vzhledem k tomu, že jsem již starší rodič i když můj syn je v 1. třídě, velice ráda bych se zapojila do akcí, pokud mohu říct naší školy. Myslím, že by se rodiče mohli více zapojovat do dění  ve škole a tímto bych ráda pomohla např. ve vytvoření různých tzv. sedánků s rodiči, kde se mohou rodiče setkávat a společně se bavit na různá  témata, které by pomohla nejen jim, ale i škole.

Jelikož se pohybuji v oblasti komodit a učím lidi, jak si v dnešní době uchovat svoje peníze, jak si svoje peníze rozdělit v domácnosti tak, aby v budoucnu o ně nepřišli. Toto téma  bych prosadila jako výuku na škole. Jmenuje se to finanční gramotnost dětí a dospělých. Myslím, že v dnešní době je to velice nutné. 

Je také důležité, aby děti měly různé kroužky pro rozvíjení  jejich osobnosti.  

Podporovat např. návštěvy divadla, koncertů a jiných společensko poučných akcích. 

Rozvíjení růstu školy, aby se o naší škole mohlo říct, že jsem super škole, kam by chtělo chodit každé dítě. 

Dále je v mém zájmu spolupracovat a jsem otevřená komunikaci  s ostatními členy školní rady. 

Jinak jsem člověk společenský, myslím že se umím vcítit do pocitů ostatních lidí. Nebojím se nových výzev  a nebojím se lidí. Prostě s nimi ráda komunikuji.

Děkuji  za moje vyjádření  a  i kdybych mohla jakkoliv podpořit školu, jsem tu pro vás.

 

Hana Spáčilová

Jmenuji se Hana Spáčilová, můj syn chodí do 2. třídy ZŠ ve Střílkách. Školu jsme si vybrali po dlouhém hledání a srovnávání a zdá se, že jsme našli přesně to, co považuji za důležité a co má škola dětem dle mého názoru dát.

Kromě toho, že poskytuje kvalitní vzdělání a rozvíjí jejich přednosti a vlohy, je to také schopnost učitelů nadchnout, rozvinout touhu po vědění. Naučit respektu k sobě, k druhým, k přírodě. Objevit svou jedinečnost a pochopit, že každý má své důležité místo ve společnosti. Umět se domluvit, vzájemně si naslouchat. Chodit do školy s radostí a bez obav ze selhání. A to vše tady mohou děti prožít.

Velice také oceňuji, že škola nabízí kromě družiny i další zájmové kroužky, pořádá různé akce pro děti. Tady je prostor i pro nás, rodiče. Přivítala bych zapojení rodičů do aktivit a akcí školy, pomoc s jejich přípravami, vedením sportovních kroužků.

Ráda bych škole vyjádřila podporu ke koncepci vzdělávacího programu a jako rodič se zapojila do mimoškolních aktivit nebo jejich návrhů a plánování, účastnila se školní rady v novém funkčním období.

 

 

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.