Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Volby do školské rady - zveřejnění jmen kandidátů

Vážení zákonní zástupci,

dle podmínek vyhlášení voleb do školské rady na červen 2021 zde zveřejňujeme jména dvou kandidátů, keří byli řádně navrženi.

 Jsou to (v pořadí, jak byli navrženi) pan David Stančík a paní Lenka Voláková.

Za volební komisi: Mgr. Michal Prchlík

 

Oba kandidáti zároveň zaslali krátké představení, které zde zveřejňujeme:

Pan Stačník:

Mám zájem ucházet se jako kandidát o hlasy rodičů dětí, které navštěvují Vaši/naši základní školu. Dopředu avizuji, že jsem o této kandidatuře s jinými rodiči zatím nejednal, nemám slíbenou žádnou podporu z jejich strany, jedná se tak zatím pouze o můj návrh a vyjádření zájmu kandidovat.

 Od patnácti let se pohybuji v oblasti volnočasových aktivit dětí, podílel jsem se už jako student na formulaci některých koncepcí týkajících se školních dětí a přístupu k nim v praxi a též přípravě plánů volnočasových institucí, s dětmi jsem také od svých osmnácti let až donedávna aktivně pracoval jako vedoucí táborů a pobytů a též animátor letních ozdravných pobytů. Mám právní vzdělání, pohybuji se v oblasti daní, práva, dotací. A konečně jsem rodičem, kterému jde o fungování školy, její další posun a také o vzájemný dialog školy a rodičů, především v situacích, kdy se šíří mezi rodiči šumy a nepravdy pramenící jen z nepochopení či nezjišťování si informací u zdroje.

 Věřím, že mohu získat důvěru rodičů a jako jejich zástupce v radě hájit jejich zájmy a hlavně zájmy jejich dětí, informovat je o tom, co se připravuje a proč, vysvětlovat kroky školy a naopak přenášet jejich dotazy, náměty či požadavky, resp. tlumočit jejich obavy.

 Ať už bude výsledek volby jakýkoliv, i nadále budu rodičem aktivním, a to ve všech smyslech toho slova.

 Přeji Vám, paní ředitelko, i všem kolegům a dětem, ať se vám všem vzájemně ve škole krásně "je" a spolupracuje a vytváříte společně i nadále kreativní, inspirující a vzdělávající prostředí.

 David Stančík

 

Paní Voláková:

Jmenuji se Lenka Voláková. S naší základní školou mám letité zkušenosti a to nejen proto, že jsem ji sama absolvovala, ale v současnosti připravuje do života již mé čtvrté dítě.
Přála bych si, aby škola pokračovala v nastaveném kurzu a to tak, aby její absolventi byli konkurence schopni ve srovnání s ostatními a aby naše děti hrdě prezentovaly školu, kterou navštěvují.
Máme krásnou a moderně vybavenou školu a myslím, že by bylo dobré otevřít ji i širší veřejnosti v podobě komunitního a vzdělávacího centra a to v oblasti např. výuky jazyků, informatiky a třeba i možnosti využití tělocvičny.

Lenka Voláková

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.