Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Upozornění na mimořádné opatření MZ ČR - nošení ochranných prostředků dýchacích cest (od 18.9.2020)

Upozornění na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví - nošení ochranných prostředků dýchacích cest s výjimkami s účinností od 18.9.2020 do odvolání.

Podle aktuálního mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví s účinností od 18.9.2020 platí i v naší škole povinnost pro všechny žáky nosit ochranu dýchacích cest (roušku) ve společných prostorách školy (chodby, vchod do školy, toalety, jídelna - mimo samotnou konzumaci jídla, atd.)

Pro žáky druhého stupně (6.-9.ročník) nově platí také povinnost nosit roušky i ve třídách. Podle textu nařízení (k dispozici ZDE) není rouška povinná u vzdělávacích aktivit, jejichž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku.

Žáci by měli mít s sebou alespoň dvě roušky a igelitový sáček na odkládání roušek. Stále také platí zásady zvýšené hygieny (časté mytí rukou, používání dezinfekce, atd.).

Dále upozorňujeme na mimořádné opatření Krajské hygienické stanice Zlínského kraje (k dipsozici ZDE), které stanoví povinnost nosit ochranné prostředky i na venkovních akcích s počtem účastníků nad 100 osob. Vzheldem k počtu žáků ve třídách a ve škole se nás toto opatření přímo netýká. 

 

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.