Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Evropský den hudební výchovy ve střílecké škole a kulturní kompetence

Naše škola se 16. 3. 2023 zapojila do projektu EuDaMus 2023 - Evropského dne hudební výchovy. Projekt jsme podpořili symbolicky, kdy jsme se hned první vyučovací hodinu sešli celá škola na chodbě a hudebně jsme se pozdravili.

EuDaMus, kterého jsme se zúčastnili už i v loňském roce, zdůrazňuje význam hudební výchovy ve vzdělávacím procesu o to naléhavěji, že nejen v evropských školách, ale i u nás v ČR hudební vzdělávání ustupuje jiným předmětům a jsou školy, kde tato výuka chybí v některém z ročníků, či není určena vůbec.

V naší škole naopak máme oblast Umění a kultury podpořenou tříhodinovou dotací v každém ročníku a zahrnuje v sobě výtvarnou výchovu, hudební výchovu a dramatickou výchovu. Tím naše stávající ŠVP dokonce přeskočilo dobu a bude vyhovovat plnění nové kulturní klíčové kompetence, která teprve bude postupně do škol zaváděna v průběhu několika dalších let.

 

 

 

 

 

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.