Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Začít spolu paní doktorko! aneb téma lidské tělo na prvním stupni

Dnes to u nás na prvním stupni vypadalo jako na fakultě medicíny. Žáci 1.-3. ročníku se totiž učili v duchu systému Začít spolu. Přichystali jsme pro ně několik center s aktivitami, jejichž společným jmenovatelem bylo téma lidské tělo. Mohli jste tak spatřit mladé laboranty skloněné nad zkumavkami u čichového testu. Jiná dvojice měřila délku střev nebo rychlost svého tepu. Další dvojice mediků zkoumala, jak jsou orgány v těle vlastně uloženy. Na ostatních stanovištích byly připraveny pokusy zaměřené na pozorování lidských smyslů.

Při plnění úkolů v jednotlivých centrech aktivit musely děti pracovat se svými poznatky z matematiky, češtiny i angličtiny. Rozvíjely svou schopnost vyhledávat informace z různých zdrojů v knižní i digitální podobě. Při prezentaci výsledků svých pozorování a sdělování svých dojmů zdokonalovaly své vyjadřování v mateřském jazyce. Sami na sobě si vyzkoušely, že provést měření správně vyžaduje preciznost a trpělivost.

Vlastní prožitek proměnil učení v nevšední událost, která se do dětské paměti obtiskne mnohem výrazněji a déle než monotónní studium z knih. A to je naším cílem.

 

IMG 20210513 111239

 

IMG 20210513 110435

 

IMG 20210513 111304

 

IMG 20210513 111349

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.