Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Vyjádření podpory pro stávku - listopad 2019

Rádi bychom Vás informovali o postoji pedagogů k chystané stávce ve středu 6. 11. 2019. Rozhodli jsme se vyjádřit této stávce podporu. Nechceme však komplikovat organizaci dne rodičů a proto škola zůstane otevřená. Během dopoledne zajistíme dohled nad žáky a zajistíme jim program (proběhnou čtenářské kluby, vzájemné studijní skupiny a promítání filmu s tématikou výročí 17. listopadu). Odpolední vyučování v rámci naší podpory stávce neproběhne.

Proč tuto stávku podporujeme?

Hlavně proto, že si myslíme, že především politici by měli plnit to, co slíbili (pro co jiného byli nakonec zvoleni, než pro své sliby). V oblasti školství však zatím zůstává většinou jen u dalších a dalších slibů a mediálně pozlacených výmluv.  

Ono „zvyšování“ platů učitelů je z velké části dorovnáváním celkového růstu platů jak ve státní tak v soukromé sféře a zohledněním zvyšujících se požadavků na práci učitelů (věděli jste, že i v naší malé škole pedagogové věnovali jen v minulém roce 1237 hodin na další studium a rozšiřování kvalifikace). Chceme, aby naše školství bylo kvalitní, chceme, aby s Vašimi dětmi pracovali kvalitní a kvalifikovaní pedagogové a to bez systémové podpory a zajištění financování prostě nepůjde.

Tento názor vyjadřujeme právě podporou chystané stávky.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem, pedagogové při ZŠ a MŠ Střílky.

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.