Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Školní výlet do Bratislavy

Dlouho očekávaný výlet žáků druhého stupně do daleké ciziny (do Bratislavy) se uskutečnil v úterý 18. června. Bez větších komplikací (cestovní doklady byly tentokrát všechny platné) jsme v příjemně klimatizovaném autobusu dorazili až k Bratislavskému hradu. Tam jsme si prohlédli nádvoří, barokní zahradu, vyslechli výklad o historii hradu a žasli jsme nad kouzelnou vyhlídkou z hradních teras na Dunaj, bratislavské mosty a sídliště Petržalka na druhém břehu řeky.

Následovala procházka historickým jádrem starého města. Nejpříjemnější častí bylo asi chladivé posezení v katedrále svatého Martina, kde jsme poznávali prvky gotického stavitelství. Prostě a jasně - dějepis v praxi ! Také jsme se nezapomněli vyfotografovat s proslulými bratislavskými sochami, pobavil nás hlavně „Čumil“ lezoucí z kanálu. Zlatý bodem programu pak byla plavba lodí po Dunaji – pro nás, střílecké suchozemce zážitek to nebývalý!

Zmoženi vedrem jsme pak prošli po půlkilometrovém mostě SNP, na jehož konci jsme tušili obří nákupní centrum Aupark. V báječně klimatizovaných prostorách jsme rychle ožili a notně jsme pustili žilou svým peněženkám. Tento fakt byl poněkud kompenzován vědomím, že výlet byl téměř „zdarma“, neboť cesta autobusem byla uhrazena výtěžkem ze školního plesu.

blava2019001

 

blava2019002

 

blava2019003

 

blava2019004

 

Blava 3

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.