Copyright 2020 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Májové setkání žáků s básníky ve střílecké škole

Jak přivést děti k poezii? Touto otázkou se zabývají nejen učitelé nebo knihovníci, ale i rodiče. Možným řešením je přivézt básníky k dětem a společně s nimi číst, recitovat, povídat si a snít. A právě to se naší škole podařilo při inspirativním setkání současných básníků Ondřeje Hníka a Aloise Marhoula s našimi žáky.

Autorské čtení bylo původně určeno pouze druhému stupni, ale naši nejmenší byli velmi zvědaví a chtěli se setkat se skutečnými básníky také, a proto jsme je na chvíli přizvali. Oběma básníkům byla položena spousta dotazů, na které celou dobu trpělivě odpovídali. Např. Co vás inspiruje? Píšete každý den? Jak dlouho trvá vydat jednu básnickou sbírku? Uživí vás psaní?…. Některé otázky zůstaly nezodpovězeny, protože po čtyřech hodinách intenzivního odpovídání, museli básníci odcestovat, čekala je ještě dlouhá cesta domů. Nicméně nám slíbili, že se za námi určitě ještě jednou zastaví. Do té doby si nakoupíme všechny jejich knihy, které jsou dostupné, a necháme si je od autorů podepsat!

Celý den panovala ve škole skvělá tvůrčí atmosféra. Děkujeme, pane Ondřeji a Aloisi.

basnici 2019 003

 

basnici 2019 001

 

basnici 2019 004

 

basnici 2019 002

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.