Copyright 2020 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Den druhý v Beskydech – Velké výpravy

Druhý den našeho výletu do Beskyd byl ve znamení velkých výprav. První stupeň vyrazil do Rožnova pod Radhoštěm, kde navštívil Valašské muzeum. Dětem se moc líbilo dřevěné městečko a nakonec vystoupali i na dřevěnou rozhlednu.

Šesťáci a sedmáci si dali vysokohorskou turistiku. Vyrazili k symbolu Beskyd – soše Radegasta na Radhošti. Došli až ke kapli svatého Cyrila a Metoděje a viděli i obnovované chaty na Pustevnách. Počasí nám neskutečně přálo a tak jsme si užívali výhledy do krásné beskydské přírody.

Osmáci a deváťáci měli více poznávací program. Jejich cílem bylo Národopisné muzeum ve Frenštátu pod Radhoštěm. Kromě přírodovědné expozice nás velmi zaujala výstava o místních rodácích, kteří odcházeli do Ameriky.

Krásný den jsme zakončili posezením u táboráku a hrami v přírodě.

beskydy1 2019 001

 

beskydy1 2019 002

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.