Copyright 2020 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Každý dokáže zachránit kousek divočiny

Naši školu ve Střílkách navštívil pan Vymazal, člen Spolku Prales dětem. Zajímavým způsobem nám přiblížil činnost této organizace, která se zabývá ochranou deštného pralesa a kriticky ohrožených druhů zvířat v rezervaci Green Life na ostrově Sumatra v Indonésii.

Nadchla nás myšlenka, že i my, kteří žijeme na druhé straně planety Země se můžeme aktivně zapojit do ochrany indonéských pralesů – například podporou provozu tzv. Tygřích hlídek – skupin mladých Indonésanů, kteří bojují proti pralesním pytlákům. Máme v plánu koupit si prostřednictvím Spolku Prales dětem ar tropického deštného pralesa a tak vlastně zabránit jeho vykácení. Vždyť jeden jediný ar pralesa vyrobí kyslík pro devět lidí!

prales2018001

 

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.