Copyright 2020 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Mezipředmětový projekt „Pravěk“

V tématu „Pravěk“ žáci i učitelé aplikovali jednu z moderních metod výuky a to tematické propojování více předmětů. Naším tématem byl „Pravěk a úsvit člověka“. Pravěku jsme se tak mohli věnovat z mnoha různých pohledů.

Samozřejmě nejvíc se žáci dozvěděli v hodinách dějepisu. V hodinách hudební výchovy jsme probrali počátky hudby a žáci si vyzkoušeli prvotní rytmiku a „pravěké“ zvuky bubnů. Ve výtvarné výchově jsme tvořili jeskynní malby i obrázek mamuta. V přírodopisu jsme pravěk zařadili do geologického a biologického vývoje Země.

Vyvrcholením celého projektu byla výprava do Brna do archeologického pavilonu Anthropos. Po dobrodružném cestování jsme konečně … viděli mamuta. Ale viděli a dozvěděli jsme se toho mnohem víc – o vývoji člověka, o Věstonické Venuši a třeba také právě o mamutech a o pravěkých lovcích i šamanech. Propojením dříve získaných poznatků s přímou zkušeností jsme dosáhli hlubšího pochopení a vzbudili širší zájem.

Všem se náš pravěký projekt líbil a společně jsme si ověřili, že pokud dokážeme nějaké téma přenést do více předmětů, získá na zajímavosti a daleko lépe se ho naučíme.

anthropos2018 001

anthropos2018 002

anthropos2018 003

anthropos2018 004

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.