Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Podpora vybavení dílen na základních školách

Škola se zapojila do projektu Zlínského kraje MaS 05-19 PODPORA VYBAVENÍ DÍLEN NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH.

Cílem Programu je podpořit polytechnické vzdělávání na základních školách a tak motivovat žáky k volbě jejich další studijní cesty v technických oborech středních škol. Důvodem poskytnutí dotace je skutečnost, že v posledních letech došlo ke zrušení většiny dílen na základních školách a jejich opětovné vybavení je pro zřizovatele těchto škol finančně náročné.

Absence rukodělných činností v rámci základní školní přípravy vede k nezájmu žáků o učební obory a profese, které manuální zručnost vyžadují, a proto je potřeba tuto oblast podpořit. V rámci uvedené poskytnuté dotace Zlínského kraje, která tvoří 70 % z celkové částky, se podařilo vybavit školní dílny za 150 tisíc korun. Jsme rádi, že se žáci naší školy budou moci vrátit k ponkům a rozvíjet svou zručnost.

pro iii 478x0

 zk logo b

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.