Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Podnikněte s námi cestu za prehistorickými zvířaty! - Projekt 6. ročníku

V rámci hodin přírodopisu připravujeme projekt Triops – Listohon. Na vědeckou sadu pro chov prehistorických Listonohů jsme si zajistili finanční prostředky sami a to prodejem výrobků ve stánku na školní akci. 

Díky této skvělé vědecké sadě, budeme sledovat a dokumentovat život Listonohů v akváriu přímo ve své třídě. 

Žáci 6. ročníku ZŠ Střílky

Co je to Listonoh?

Listonoh americký (Triops longicaudatus) je až 6 cm dlouhý korýš s tělem chráněným hnědým až hnědožlutě zbarveným krunýřem, tvarem připomíná trilobita. Kůži, kterou je opatřen musí v prvních týdnech svého života velmi často a později už jen občas svlékat, kvůli růstu těla. Na hlavě má tři oči, z nichž jedno reaguje na světlo a pomáhá listonohovi pohybovat se za světlem. Listonoh se pohybuje pomocí 142 nohou a dlouhého ocasu rozděleného do vidlice. Listonohové jsou blízce příbuzní krabů a krevet.

Listonohové se na Zemi poprvé objevili před cca 200 miliony lety, v době druhohor, v době plazů a dinosaurů (je to jeden z nejstarších živočichů dosud žijících na Zemi) a řadí se mezi tzv. živoucí fosilie.

img 7415

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.