Ukliďme svět, ukliďme Česko

Žáci i učitelé naší školy se zapojují do celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

V dubnu 2017 nám počasí sice vůbec nepřálo, protože se po předchozích teplých dnech prudce ochladilo, ale to nám na elánu rozhodně neubralo. Ti nejmladší žáčci sbírali odpadky v okolí školy, čtvrťáci a páťáci uklízeli smetí v obci a žáci druhého stupně vyrazili do lesa. Jste zvědaví, co jsme vlastně sbírali? Všechno to, co do přírody nepatří! Papíry, plasty (hlavně PET lahve), pneumatiky, odpad ze staveb, staré matrace….ano, tím vším dokázali lidé přírodu v okolí naší obce zaneřádit. Výsledkem naší společné práce je nejen 400 kilogramů sebraného odpadu, ale především dobrý pocit z toho, že jsme přispěli k čistějšímu a zdravějšímu životnímu prostředí. Děkujeme také panu starostovi za zajištění kontejneru!

A jaký názor na tuto akci mají žáci naší školy?

Bylo to super. Je to dobré pro ekologii, bavilo mě to#ukliďme Česko.

Bylo to dobrý, protože v lese už není tolik odpadků.

Bylo to moc super. Bavilo mě to! Prošli jsme skoro celé Střílky!

Mohlo by to být častěji, nasbírali jsme nejvíc a všichni jsme si to moc užili.

Bylo to super :)

Bylo to skvělé, ale bolely mě nožičky.

Bylo to super a chtěla bych něco takového ještě jednou, mělo to smysl, protože jsme uklidili Střílky a konečně je tu čisto.

Skvělý! :) OK!!

Bylo to dobré, až na to, že to bylo daleko.

WOW

#Jako vždy

Moc se mi to líbilo.

Pěkně čisťounko, moc se mi to mňafíkovalo.

Snad to pomůže přírodě! Úžasné J

Bylo to super, uklidili jsme les a byli jsme spolu jako třída.

Dávám 9/10

Bylo to super, protože uklidit les mělo smysl, už jsem se o to dlouho pokoušela a teď se to povedlo.

Mělo to smysl, protože úklid Česka jen prospěje. Přece, nikomu se nechce žít ve špinavém prostředí. Bylo to super.

Bylo to super, protože jsme mohli udělat něco pro přírodu.

Myslím si, že to byla sranda, byl to vlastně takový menší krok k sjednocení naší třídy.

Bylo to parádní! Příště i k nám na dvůr uklízet, když to všem tak šlo. Jízda na kárce- moc se mi to líbilo.

#Super

Další fotografie opět ZDE V GALERII.