Bylinková spirála

V rámci dlouhodobého projektu budujeme a staráme se o bylinkovou spirálu na pozemcích naší školy.

Děti tak propojují znalosti z přírodopisu s pracovními činnostmi a v praxi poznávají, jak pěstovat bylinky.

Na podzim roku 2016 jsme zahájili projekt vybudování BYLINKOVÉ SPIRÁLY u naší školy. Jde o dlouhodobý mezipředmětový projekt, který bude sloužit všem dětem naší školy jako názorné výukové místo.

Žáci si v rámci pracovních činností sami stavbu naplánovali a pustili se do budování. V rámci přirodopisu se budou zabývat bylinkami, které je třeba vysadit. Bylinky budeme zkoumat nejen z hlediska vědeckého - druhové začlenění, tělesná stavba, druh květenství apod., ale budeme se věnovat i vazbám na kulturu - tradice spojené s použiváním bylinek a na aspekty zdravého životního stylu. Určitě pomohou i mladší děti v rámci prvouky.

Zatím jsme vybudovali základy a na jaře budeme pokračovat tak, abychom už v létě mohli sklízet první bylinky.

Další obrázky najdete ZDE V GALERII.