Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

I takhle se u nás můžeme učit anglicky ....

Už učitel národů Jan Amos Komenský razil heslo „Škola hrou“, které jsme v angličtině vzali doslova.

V rámci odpoledního kroužku jsme totiž koupili velkou a složitou deskovou hru s názvem Descent (2. edice). A  „samozřejmě“ celou v angličtině. Pokud si zájemci chtějí zahrát – a to opravdu chtějí, protože je Descent náramně baví – musí si načíst pravidla, vlastnosti jejich postav, co znamenají pole, jak vyhodnotit hody kostkou atd. a to vše v angličtině.

Z hlediska učení je to ideální situace. Zájem o angličtinu je motivován zevnitř, je přirozený a děti pracují s angličtinou ne, protože je někdo nutí, ale protože mají vlastní potřebu jazyk využít. Funguje to skvěle a užíváme si hodně zábavy.

Zatím jsme si netroufli hrát celou hru v angličtině. Ještě používáme češtinu, ale chystáme se postupně přejít do angličtiny nejen při přípravách hry, ale i při samotném hraní. Naše hraní – učení má i sociální rozměr, děti nesedí u počítačů, ale hrají spolu v jednom týmu. Descent je také o strategii, takže spolu s angličtinou si procvičujeme i spolupráci a strategické plánování.

 

kdh2018003

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.