Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Výlet do Brna - pohyb, zábava i učení - 6. ročník

Žáci 6. ročníku se vypravili na výlet do Brna, kde je čekal bohatý program. Nejen, že si procvičili orientaci a fyzičku, ale také se zábavnou formou naučili spoustu věcí. Sami o tom píší následovně.

Pavla Malíková

Moc se mi to líbilo. První jsme šli do JumpParku. Skákali jsme asi hodinu.  Rozskákali jsme se a pak jsme dělali salta do molitanové jámy. Po hodině jsme šli do Planetária, kde jsme si sedli jako první. Paní nám něco říkala, a potom pustila film. Zpátky jsme jeli tramvají do Vaňkovky, kde byl rozchod. Pak jsme jeli autobusem do Střílek.

brno 6 17001

 

 Markéta Ganjuškinová

Výlet byl naplánován na čtvrtek 19. Října. Výlet začal tím, že jsme měli sraz v 9. 45 na autobusové zastávce. Cesta měla být dlouhá asi hodinu, ale byla delší, protože na dálnici byl zpomalený provoz kvůli opravám. Když jsme se dostali na Zvonařku, měli jsme trochu zpoždění. Rychle jsme se přesunuli do JumpParku, kde jsme skákali na trampolínách a do díry vyplněné molitanovými kostkami  asi hodinu. Tramvají jsme pak jeli do Planetária, kde nám paní něco říkala,  a pak nám pustila film. Potom jsme  jeli do Vaňkovky, kde jsem si koupila Bubbletea a šla do KFC. A pak jsme jeli autobusem do Střílek.

Vojtěch Pluhař

Výlet byl naplánovaný na čtvrtek 19. Října. Výlet začal tím, že jsme měli sraz v 7. 45 na náměstí u autobusové zastávky.  Dočkali jsme se autobusu. Cesta do Brna byla dlouhá asi hodinu, možná i déle, protože na dálnici byl zpomalený provoz kvůli opravám. Když jsme dojeli na Zvonařku, měli jsme celkem zpoždění, tak jsme se celkem rychle přesunuli do JumpParku. Tam jsme si museli zhlédnout video o tom, co se nesmí dělat. Pak jsme skákali hodinu na trampolínách a do molitanové díry. Po skončení jsme tramvají jeli na Kraví Horu, museli jsme přestoupit na Hlavním nádraží. Program v planetáriu se jmenoval Země v pohybu. Seděli jsme na celkem pohodlných sedadlech. Během programu jsme se museli dívat nad sebe na strop. Tam nám jedna paní ukazovala všechna souhvězdí, které můžeme vidět, ale jen v noci. Pak nám pustili film o různých organismech a zvířatech i o ochranném štítu naší Země. Trvalo to asi 50 min. Byly tam i jiné třídy. Po skončení programu jsme se přesunuli tramvají na Hlavní nádraží a šli jsme do Vaňkovky, kde jsme měli rozchod asi hodinu. Odjížděli jsme ze Zvonařky autobusem, ve kterém bylo hodně lidí. Bylo tam hrozné horko, ale když jsme dojeli do Střílek, tak jsme se rozloučili a šli jsme spokojeně domů.

 

 

brno 6 17015

 

Anna Hromková

Dne 19. 10. jsme jeli ze Střílek do Brna. Když jsme asi po hodině přijeli do Brna, šli jsme do JumpParku, kde jsme hodinu skákali. Byly tam normální trampolíny, trampolíny s koši a míči a tři trampolíny s doskočištěm v molitanových kostkách. Pak jsme jeli do Planetária, kde nám ukázali souhvězdí a planety i to, co vidíme večer na obloze. Jsou to Saturn, Neptun a Uran. Pak nám pustili moc hezký a zajímavý film jménem Země v pohybu. Dohromady to trvalo 50 min. Když  to skončilo, jeli jsme do Vaňkovky, kde jsme měli hodinu rozchod. Skoro nikdo si nic nekoupil. Potom jsme jeli zpátky a ve tři jsme se vrátili. Moje pocity jsou příjemné, moc se mi to líbilo.

Josef Niedermeier

19. 10. Jsme jeli do Brna. Měli jsme sraz na autobusové zastávce. Když jsme přijeli do Brna, šli jsme do JumpParku, kde jsme byli hodinu. Pak jsme šli na tramvaj a jeli jsme na náměstí Míru do Planetária. Měli jsme tam program, který se jmenoval Země v pohybu a trval 50 min. Po skončení jsme jeli tramvají, a pak do Vaňkovky, kde jsme měli rozchod. Domů jsme jeli autobusem ze Zvonařky. Moc se mi to líbilo.

 

brno 6 17018

 

Pavlína Astalošová

Jeli jsme autobusem na výlet do Brna. Když jsme přijížděli k Brnu, byla tam kolona a zdrželi jsme se. Pak jsme šli do JumpParku. Nejvíce jsme byli tam, kde byly pěnové kostky. Pavla se tam naučila salto. Olda nás učil salta. Z JumpParku jsme jeli tramvají do Planetária. Dívali jsme se na Zemi v pohybu a bylo to super. Když to skončilo, jeli jsme do Vaňkovky, kde jsme šli do hračkářství a na Bubblejoy. Protože Pavla s Veronikou přišli pozdě, málem nám ujel autobus do Střílek.

Oldřich Ziml

19. 10. Jsme jeli do Brna. První, kam jsme šli, byl JumpPark. Byly tam trampolíny, míče, molitanová jáma a provaz na provazochodectví. Byli jsme tam hodinu, potom jsme jeli do Planetária. Museli jsme tam jít do kopce a Olda to skoro nevydržel, protože mu došlo pití. Nakonec ale některé i předběhl. Oldovi se v Planetáriu točila hlava, protože jsme se dívali na film na stropě. Na chvilku jsme si pak šli hrát na hřiště, ale spíš tam každý svačil. Nakonec jsme šli do Vaňkovky. Tam to bylo lepší, než Olda čekal, protože si vyzkoušel iPhone 57 a koupil si zmrzlinu. Proč by si to Olda neužil? Jezdí tam skoro pořád. V autobuse nazpátek Olda povídal, co bude dělat až bude miliardář.

 

brno 6 17068

 

Matěj Pluhař

Jak jsme přijeli do Brna, šli jsme hned do JumpParku. Pustili nám video o tom, jak se musíme chovat. Pak jsme mohli jít skákat. Za hodinu jsme museli končit, i když se nám nechtělo. Poté jsme jeli tramvají na Kraví Horu. Na vrcholu kopce bylo Planetárium, kde jsme se dívali na program Země v pohybu. Následovala Vaňkovka,  a pak jen autobus domů.

Veronika Žurmanová

Výlet se nám velmi líbil. Když jsme dojeli do Brna, šli jsme hned do JumpParku. Tam se nám moc líbilo. Za hodinu to skončilo a šli jsme do Planetária a tam jsme viděli, jak je Země v pohybu. Trvalo to asi 50 min. Pak jsme jeli tramvají a poslední akce byla Vaňkovka. Tam jsme se rozdělili, najedli a někteří si dali i Bubblejoy. Za 45 min. jsme šli na autobus, a ten nás dovezl až domů.

Denisa Bartová

Dne 19. 10. Jsme jeli do Brna. Nejdříve jsme jeli autobusem, pak jsme šli do JumpParku, kde nám paní pustila video o tom, jak se máme chovat. Pak jsme jeli tramvají do planetária. Paní nás pustila do sálu a my jsme seděli úplně vzadu. Až program skončil, měli jsme 10 min. přestávku. Po přestávce jsme jeli do Vaňkovky, kde byl hodinu rozchod. Po hodině jsme se sešli, přesunuli jsme se na nádraží, nastoupili do autobusu a domů.

 

brno 6 17067

 

Další fotografie naleznete v GALERII. (Upozornění pro rodiče - nahráli jsme do galerie co nejvíce fotek, ale trochu nám zabírají místo na serveru, takže, pokud o ně máte zájem, stáhněte si je a uložte, protože koncem listopadu jich většinu smažeme z webu. Fotky budou nadále k dispozici ve škole.)

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.