Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Třídnická hodina v terénu - 7. ročník

Žáci 7. ročníku měli neobvyklou třídnickou hodinu s skvělou možností se o sobě navzájem něco dozvědět a užít si mnoho zábavy. Přečtěte si, co o tom píší.

Třídnická hodina v terénu

Dne 2. 10., tedy v pondělí, jsme měli podzimní třídnickou hodinu. Hned po škole jsme jeli autobusem do Lískovce k Paligům (Davidovým rodičům) na koně. O koních jsme se od paní Paligové dozvěděli mnoho zajímavých věcí, ukázala nám drezúru, a kdo chtěl, mohl se i svézt. Moje maminka tam přivedla našeho psa jménem Matty, ale my mu říkáme Mety. Ukázala nám i to, jak vypadá průkaz čistokrevného psa. Potom jsme šli pěšky do Koryčan. Stavili jsme se u Tadeáše podívat se na jeho pejska a už jsme se všichni těšili k Čestmírovi. Měl tam červenou užovku obojkovou a obřího pavouka. A protože jsme se my, holky, ze začátku bály, tak Čestmír nám přinesl koťáko. Potom jsme měli rozchod a ti, kteří byli ze Střílek a dál, jeli autobusem domů. Nebyla to jenom třídnická hodina, ale i krásná procházka a navíc jsme si i dobře popovídali a bylo i poslední den krásné počasí. Někdo za výlet považuje odcestovat do jiného státu, ale my jsme si užili i výlet do sousedního města.

Ludmila Janásková

tridhod72017004

 

Jeli jsme se podívat k Davidovi na koně, Liduščina mamka tam přivedla psa a potom jsme jezdili na koni. Šli jsme i k Čestmírovi na pavouka a hada, ale nejvíc se mi líbilo jezdit na koni.

Tadeáš Hanák

Nejprve jsme jeli do Lískovce a šli k Davidovi. Paní Paligová nám o koni něco řekla a taky nám ukázala, jak se jezdí a přeskakují překážky. Mohli jsme jezdit na koni a ovládat ho, také jsme viděli tři kocoury, jmenovali se Tabi, Honza a Vašek. Potom jsme se podívali na Matyho, bylo to pes Lidušky, velký, ale přítulný a moc hezký. Pak jsme šli k Čestmírovi a cestou jsme se podívali k Tadeášovi na Andinu, což je jeho pejsek. U Čestmíra jsme viděli kotě, sklípkana, kterého jsme mohli mít v ruce a hladit si ho, potom tam byl had Rexík, můj oblíbenec, už ho znám dlouho (a málem se mi ho povedlo propašovat domů J). Výlet byl fakt super a užil jsem si ho.

Samuel Filipi

tridhod72017006

 

PO škole jsme jeli autobusem do Lískovce k Dejvovi, podívat se na jejich koně a a Liduščinýho psa. U Dejva jsme se mohli svézt na koni, pohladit si kočky a já jsem u Dejva chytl osm kobylek pro našeho pavouka. Potom jsme šli přes objížďku ke mně se podívat na kotě, Anetu (pavouka) a Rexíka, mého hada. Dejv si vzal  Anetu do ruky. Anička s Liduškou byly hlavně u Micky, to je naše koně. Týna s Luckou si vzaly Rexíka do ruky a Sam, Dejv a Dominik také a taťkovi vlezla Aneta na záda a potom na hlavu. Pak se šlo domů. Hodně se mi to líbilo. 

Čestmír Kučera

Byla to cesta do Koryčan, první byli koně – nejdřív ukázka, pak ježdění. Pak dlouhá cesta pěšky k Čestmírovi kouknout se na hady a sklípkana. Měl jsem na ruce sklípkana a byl to silný zážitek. Držel jsem i hada. Bylo to velice dobré!

David Paliga

V rámci třídnické hodiny jsme si udělali výlet do Koryčan. U Paligů nám předvedli cviky koně, co se učí i psi, kdo chtěl, tak se mohl i svést na koni. Přišla tam paní Janásková se psem, se kterým jsme se fotili a mazlili. Od Paligů jsme šli ke Kučerům a po cestě se stavili k Hanákům, tam jsme si hladili pejska. Když jsme přišli ke Kučerům, mohli jsme si pohladit hada a pavouka. My, holky, jsme se nejdřív bály, tak nám Čestmír přinesl koťátko, po chvilce, až jsme se potulili, tak si Týna zkusila i další zvířátka. A to se jí zalíbilo, tak jsme u koťátka zůstaly jen já a Liduška. A hned po tom jeli někteří domů autobusem a někteří mohli už zůstat v Koryčanech. Nejvíc se mi líbila jízda na koni a pejsek od Lidušky.

Anna Hradilová

 

tridhod72017013

 

Třídnická hodina byla dobrá, protože jsme se jeli podívat na zvířata do Lískovce a do Koryčan.  Jeli jsme se podívat i na užovku červenou, na koně, na kotě, pavouka.. První jsme se šli podívat na koně, mohli jsme se i svézt. Když jsem jel na koni, tak poskočil, ale udržel jsem se. Bylo to moc hezký.

Dominik Vylášek

Hned po škole jsme jeli do Lískovce k Paligům, pak jsme se podívali na Liduščina psa a pak jsme šli k Čestmírovi na hada a pavouka. Čestmír nám ukázal i koťátko. Lenďa nám ukázala kotě taky. Had byl super, pak jsme šli zpátky na náměstí, kde jsme měli rozchod a pak jsme šli domů. Bylo to bezva.

Lucie Mikulčíková

U Paligů nás přivítal kocourek jménem Machetta a samozřejmě i pán a paní Paligovi. Pan Paliga musel jet pro Lenku, takže David musel držet Safiru (koňa). Paní Paligová nám ukázala s Darečkem (koněm) nějaké cirkusové triky. Potom přišla za námi paní Janásková a Liduška ji šla přivítat. Já jsem byla natěšená na Meta (pejska), kterýho s sebou přivedla paní Janásková. Pak jsme se šli věnovat koním, na kterých jsme se mohli projet. Já jsem jela na Dárečkovi. Když jsem na něj nasedla, tak pan Paliga řekl, že pojedu sama, ale já jsem byla vystrašená, protože jsem naposledy jela před 4 rokama, ale nakonec jsem strach ovládla. Myslela jsem, že pan Paliga půjde vedle mě, ale to byl omyl, řekl mi jen, co mám dělat a potom stál na začátku. Ze začátku mi to vadilo a říkala jsem si, co když se rozjede nebo z něho spadnu, ale Dareček byl hodný a poslouchal mě a nakonec jsem si koně zamilovala a byla jsem smutná, že už musíme jít. Pak jsme podívali u Teda na pejska a potom už hurá k Čestmírovi. Byl tam sklípkan a užovka červená – moje noční můra. Ale Čestmír donesl koťátko, čímž mě uklidnil. Nakonec jsem se odhodlala pohladit Rexíka (hada), bylo to úžasné, dokonce jsem ho měla na ruce a okolo krku. Pan Kučera otevřel krabici, kde byl sklípkan, a já jsem zpanikařila. Dokonce ho pan Kučera měl i na zádech a na hlavě. Potom jsme museli odejít na autobus a jet domů. Náramně jsem si to užila a určitě bych si to zopakovala.

Kristýna Janíková

 

Jménem školy také chceme poděkovat mamince Janáskové, tatínkovi Kučerovi a manželům Paligovým za bezkonkurenční třídnické odpoledne, díky.

 

tridhod72017007

 

Další fotografie jako obvykle v GALERII.

 

 

 

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.