Zážitkový a hravý dějepis v 6. ročníku funguje

Naši šesťáci mají dějepis plný praktických zážitků a didaktických her. Poté, co si v praxi vyzkoušeli experimentální archeologii, je čekala doba bronzová a nová učební strategie.

Bronzové šperky

V hodinách dějepisu jsme se prakticky přesvědčili, jaké vlastnosti má bronz, jak velkým byl objevem v pravěku a že se právem po tomto objevu jmenuje celé pravěké období- doba bronzová. Vyrobili jsme si z bronzového drátu prsten. Práce bavila holky i kluky a někdo zvládl vyrobit i víc výrobků. Bronz byl ve šparkařství užívaný i v době železné a využívá se až dodnes.

dejepis6 2019 006

Osvojení učiva pravěku pomocí žáky tvořené deskové hry Pravěk

Do předkresleného herního plánu žáci vytvářeli vlastní herní strategie, kdy se na jednotlivých polích skrývaly nástrahy doby pravěku a také různé otázky z probíraného učiva, které jsme si postupně doplňovali tak, že jsme si takto hravě osvojili učivo celého pravěku. K období starověku nás čeká tvorba nové hry.

dejepis6 2019 001

dejepis6 2019 002