Školní výlet do Bratislavy

Dlouho očekávaný výlet žáků druhého stupně do daleké ciziny (do Bratislavy) se uskutečnil v úterý 18. června. Bez větších komplikací (cestovní doklady byly tentokrát všechny platné) jsme v příjemně klimatizovaném autobusu dorazili až k Bratislavskému hradu. Tam jsme si prohlédli nádvoří, barokní zahradu, vyslechli výklad o historii hradu a žasli jsme nad kouzelnou vyhlídkou z hradních teras na Dunaj, bratislavské mosty a sídliště Petržalka na druhém břehu řeky.

Následovala procházka historickým jádrem starého města. Nejpříjemnější častí bylo asi chladivé posezení v katedrále svatého Martina, kde jsme poznávali prvky gotického stavitelství. Prostě a jasně - dějepis v praxi ! Také jsme se nezapomněli vyfotografovat s proslulými bratislavskými sochami, pobavil nás hlavně „Čumil“ lezoucí z kanálu. Zlatý bodem programu pak byla plavba lodí po Dunaji – pro nás, střílecké suchozemce zážitek to nebývalý!

Zmoženi vedrem jsme pak prošli po půlkilometrovém mostě SNP, na jehož konci jsme tušili obří nákupní centrum Aupark. V báječně klimatizovaných prostorách jsme rychle ožili a notně jsme pustili žilou svým peněženkám. Tento fakt byl poněkud kompenzován vědomím, že výlet byl téměř „zdarma“, neboť cesta autobusem byla uhrazena výtěžkem ze školního plesu.

blava2019001

blava2019002