Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Kosmický zážitkový stan

Žáci prvního až třetího ročníku navštívili mobilní planetárium v naší tělocvičně. Zábavnou a dětskou formou se seznámili s noční oblohou, Sluneční soustavou a vesmírem. Naučili se názvy planet, zjistili, kdo je to kosmonaut, co je to kometa, raketa, souhvězdí, měsíce a hvězdy.

Dozvěděli se, kdo byl Gagarin, Remek, ale také Lajka a že i krteček byl ve vesmíru. Děti vše sledovaly vleže ve stanu, na jehož kopuli byl program promítán. Potom následovaly praktické ukázky v tělocvičně, kdy děti představovaly planety a měsíce a obíhaly kolem Slunce. Závěrem po skupinkách skládaly puzzle s tématikou vesmíru. O tom, jak se to dětem líbilo, svědčí jejich ohlasy:


- Moc se mi líbilo promítání
- Líbil se mi stan a že to bylo jako pohádka
- Bavilo mě být v kopuli a skládání puzzle
- Líbilo se mi běhání a jak to pán pěkně vykládal
- Líbilo se mě, že jsme si hráli

Další fotografie naleznete v galerii.

mobilplanet2019 001

 

mobilplanet2019 002

 

mobilplanet2019 005

 

mobilplanet2019 011

f t g m