Výlet na farmu Kozojedský dvůr

Na tento den jsme si objednali nádherné počasí. Autobus nás vysadil nedaleko farmy, ze které dostáváme mléko v rámci programu MLÉKO DO ŠKOL. Za pár minut jsme dorazili na velký statek, kde se nás ujali milí průvodci.

Pro děti byl připraven bohatý program- povídání o ekologickém hospodaření, prohlídka stájí (zde si děti mohly pohladit jehňátka), procházka po pastvinách... Děti se dozvěděly, jaké plodiny se na farmě pěstují, jak se vyrábí sýr a tvaroh, nechyběla ochutnávka výborného kefíru. Zajímavých informací bylo mnoho.

Děti nakonec čekal závěrečný kvíz, diplom a možnost zakoupit si bio výrobky z kravského mléka. Obtěžkáni hezkými zážitky a baťůžky plnými bio dobrot jsme se navraceli malebným údolím zpět do školy.

kozojedy2018002

kozojedy2018009