Dobročinná galerie - červen 2017

V pondělí si rodiče i děti užili mnoho zábavy na dobročinné galerii, díky které škola získala prostředky na vybavení výtvarné dílny.

Měřičková Soňa, 9. ročník

Dne 12. 6. proběhl ve škole 1. ročník dobročinné aukce, abychom mohli ve škole časem udělat výtvarný ateliér a nakoupit výtvarné potřeby pro děti. Před začátkem aukce proběhlo „Děti učí rodiče“ a v  16:30 si lidé začali kupovat aukční čísla a aukce pomalu začínala. Na začátku nás přivítala paní ředitelka, která pak předala slovo Vendule Gejdošové, která celou akci odmoderovala. Lidé si obraz y mohli prohlédnout i před začátkem aukce a po celou aukci je pak také viděli na interaktivní tabuli. Obrazy se prodávaly rychle, přihazování bylo docela vysoké. Celá aukce trvala hodinu a půl, ale nikdo nečekal takovou účast lidí, která byla. Na konci jsme vydávali lidem obrazy, které se koupily. Lidé odcházeli spokojeni a nejspíš i s prázdnými peněženkami. Vydělalo se hodně, ale už teď se těšíme na další ročník..

Endlicherová M., 7. ročník

Každý mohl namalovat obraz a dát ho do aukce. Ten, kdo chtěl nějaký obraz, musel dát 1,- Kč za číslo, které používal během aukce. Všechny obrazy se vydražily a prodaly. Peníze, co se vydělaly, budou investovány na výtvarné potřeby.

Mně se celý den líbil a užila jsem si ho.

Čulíková J. 9. ročník

Obrazy kreslily děti, které buď chodí, nebo chodily na naši školu. Obrazy byly malé i velké a jejich aukční vyvolávací cena byla okolo 25 Kč. Nakonec se ale cena mnohých vyšplhala až na několik set. Vendy nadšeně uváděla a celá aukce měla podle mě ohromný úspěch, i když jsem to ani nečekala. Rozhodně se nyní mohou nakoupit výtvarné potřeby pro naše mladší spolužáky.

Endlicherová D. 9. ročník

Po akci „Děti učí rodiče“ začala aukce. Na chodbě visely všechny obrázky, které byly určeny do aukce, takže si je mohli všichni prohlédnout, než šli na aukci. Každý si před vstupem musel pronajmout aukční číslo za 1,- Kč. Na prezentaci, kterou jsme vytvořili, byly obrázky a postupně se dražily. Přišlo docela dost rodičů, což nás překvapilo. Prodaly se všechny obrázky, bylo jich 400. Určitě si každý alespoň jeden odnesl. Na konci aukce si rodiče šli vyzvednout obrázek na chodbu, kde ho rovněž zaplatili. Peníze, které se vydělali na aukci, budou použity na výtvarné potřeby pro celou školu. Myslím, že aukce se povedla a má smysl ji uspořádat i příští rok.

Gejdošová V., 9. ročník

Tento rok jsme zahájili hromady nových projektů, a tak vznikla i první aukce, jejíž výtěžek měl být na výtvarné potřeby, aby si je děti nemusely nosit z domu. V aukci bylo 39 obrazů od našich současných i bývalých žáků. Čtyřicátý obraz nám věnoval regionální umělec, pan Petr Koutný. Když se třída, kde aukce probíhala, naplnila, mohli jsme začít. Ani jsem netušila, jak jsou lidé soutěživí, protože když se jim obraz líbil, byli ochotni zaplatit cokoliv. Nejvtipnější byly malé děti, které m ávaly čísly, i když sami před tím přihodili nejvyšší částku. Při vydávání zakoupených obrazů dostali kupující malý dárek, kartičku „Děkujeme“ od našich nejmladších žáčků z 1. a 2. ročníku a malou drobnost. Děkujeme, že jste přispěli na dobrou věc. Bylo to příjemně strávené odpoledne.

Coufalová M. 9. ročník

Dobročinná aukce byla školní akce, která dopadla lépe, než jsme očekávali. Aukce byla vytvořena, aby se vybraly peníze na výtvarné potřeby – štětce, barvičky, tempery aj. Myslím si, že to byl skvělý nápad, protože děti budou mít alespoň všechny pomůcky po ruce a nebude jim nic chybět. A kolik že se to prodalo obrazů? Všechny! U některých se i rodiče s dětmi málem umávali aukčními čísly. My jsme byli spokojení, že jsme se mohli zapojit a pomoci tuhle aukci uskutečnit. A velký dík patří žákům, kteří obraz namalovali nebo věnovali.