Co všechno můžete přinést k recyklaci do školy - aneb ekologie v praxi.

V letošním roce jsme ve škole zahájili sběr PLASTOVÝCH VÍČEK a HLINÍKOVÉHO ODPADU. Pokud se zapojíte, pomůžete nejen životnímu prostředí, ale také rozpočtu naší školy.

Proč jsme začali recyklaci víček a hliníku podporovat?

* protože plast se v přírodě prakticky nerozkládá. Když už "opticky" zmizí, znamená to jen, že se rozdrobil na plastové mikročástečky, které zamořují dokonce už i spodní vodu.

* protože použitím recyklovaného hliníku lze ušetřit až 95% energie nutné k výrobě obdobného výrobku z vytěžených surovin (bauxitu).

* protože prodejem druhotných surovin můžeme získat prostředky na podporu našich dalších projektů (nových knih do knihovny, nového vybavení školy, zajímavých školních akcí atd.)

Co můžete přinést k recyklaci do školy?

HLINÍK - především různá víčka a hliníkové folie a čisté (vypláchnuté) nápojové plechovky.

040 m

PLASTOVÁ VÍČKA - co přesně lze sbírat si můžete prohlédnout na TOMTO ODKAZU.

IMG 6710IMG 6735IMG 6896IMG 6900